2017-18 OCAA WOMEN'S BASKETBALL SCHEDULE

Date Away Home Status Links
 
October
Fri. 20 Mohawk 70 Niagara 65 Final
  Conestoga * 50 Fanshawe 86 Final
  Algonquin * 64 Georgian 59 Final
Sat. 21 Seneca * 68 St. Lawrence (K) 56 Final
  Algonquin * 64 George Brown 80 Final
  U of T Mississauga * 77 Lambton 54 Final
Sun. 22 Humber 81 Conestoga 29 Final
Tue. 24 Centennial * 75 Durham 82 Final
Wed. 25 Niagara 77 U of T Mississauga 57 Final
Thu. 26 Fanshawe * 75 Sheridan 71 Final
Fri. 27 Seneca * 59 Georgian 34 Final
  George Brown * 81 St. Lawrence (K) 61 Final
  Conestoga * 69 Sault 40 Final
Sat. 28 Conestoga * 70 Sault 43 Final
  George Brown * 79 Loyalist 59 Final
  Humber 103 Lambton 26 Final
  Northern Collegiate HS
  Durham * 92 Algonquin 49 Final
  Redeemer * 68 Mohawk 78 Final
Sun. 29 Humber 95 St. Clair 59 Final
 
November
Thu. 2 Niagara 46 Fanshawe 64 Final
  Mohawk * 73 Sheridan 51 Final
Fri. 3 Georgian * 40 Loyalist 57 Final
  Sheridan 62 Conestoga 52 Final
  U of T Mississauga * 45 Mohawk 88 Final
  Lambton 47 Redeemer 74 Final
  Algonquin 41 Seneca 66 Final
Sat. 4 Algonquin * 36 Centennial 57 Final
  Georgian * 41 St. Lawrence (K) 62 Final
  Durham 78 Seneca 82 Final
  Sault 19 Humber 109 Final
  St. Clair 91 Redeemer 63 Final
Sun. 5 St. Clair 62 Niagara 82 Final
  Sault 22 Humber 93 Final
Tue. 7 Durham * 74 Georgian 46 Final
Wed. 8 Fanshawe * 76 Mohawk 77 Final
  Centennial * 64 George Brown 87 Final
  Redeemer 70 Conestoga 59 Final
  U of T Mississauga * 62 Sheridan 79 Final
Thu. 9 Lambton 39 Niagara 69 Final
Fri. 10 St. Lawrence (K) * 79 Algonquin 57 Final
  Durham * 59 Loyalist 76 Final
Sat. 11 Lambton * 37 Mohawk 87 Final
  Fanshawe 88 U of T Mississauga 54 Final
  Redeemer 43 Humber 102 Final
  Sault 26 St. Clair 72 Final
Sun. 12 Sault * 22 St. Clair 85 Final
Tue. 14 George Brown * 76 Georgian 36 Final
  Loyalist * 52 Centennial 54 Final
Wed. 15 Niagara 74 Redeemer 70 Final
Thu. 16 Mohawk 63 Humber 92 Final
Fri. 17 Seneca * 54 George Brown 74 Final
  Fanshawe * 73 Sault 22 Final
  Conestoga * 75 Lambton 63 Final
  St. Lawrence (K) * 60 Durham 79 Final
Sat. 18 Fanshawe * 71 Sault 24 Final
  Georgian * 52 Algonquin 84 Final
  Conestoga * 47 St. Clair 84 Final
  Sheridan * 82 Lambton 62 Final
  Redeemer 72 U of T Mississauga 64 Final
Sun. 19 Loyalist 40 Seneca 63 Final
  Sheridan 64 St. Clair 70 Final
Tue. 21 George Brown * 92 Durham 86 Final
Wed. 22 Niagara 61 Conestoga 49 Final
  Loyalist * 65 Algonquin 62 Final
Thu. 23 Redeemer 53 Fanshawe 65 Final
  Humber 103 Sheridan 33 Final
  Centennial 52 Seneca 72 Final
Fri. 24 Mohawk * 83 Sault 34 Final
  St. Lawrence (K) * 75 Durham 78 Final
Sat. 25 Mohawk * 71 Sault 30 Final
  St. Lawrence (K) * 89 Centennial 83 Final - OT
  St. Clair * 80 Lambton 31 Final
  Conestoga 76 U of T Mississauga 80 Final
  Seneca * 61 George Brown 72 Final
Sun. 26 Fanshawe 67 Humber 95 Final
Tue. 28 Algonquin * 68 Loyalist 66 Final
  Niagara * 82 Sheridan 74 Final
Wed. 29 Centennial * 65 Georgian 32 Final
  Seneca * 74 Durham 63 Final
  U of T Mississauga 54 Humber 94 Final
  Mohawk 88 Conestoga 51 Final
Thu. 30 Lambton * 29 Fanshawe 70 Final
 
December
Fri. 1 Loyalist * 51 St. Lawrence (K) 67 Final
  Sheridan 72 Redeemer 61 Final
  Centennial * 75 Algonquin 69 Final
  St. Clair * 60 Mohawk 75 Final
  George Brown * 84 Durham 65 Final
Sat. 2 Lambton 46 U of T Mississauga 95 Final
Fri. 8 Humber 102 Niagara 50 Final
Wed. 13 Fanshawe 75 Niagara 66 Final
 
January
Thu. 11 Redeemer * 61 Lambton 41 Final
Fri. 12 Centennial * 58 Loyalist 75 Final
  U of T Mississauga 57 Niagara 84 Final
Sat. 13 Conestoga * 35 Humber 98 Final
  Centennial * 42 St. Lawrence (K) 64 Final
  Mohawk 78 St. Clair 73 Final
Sun. 14 Mohawk * 86 Lambton 58 Final
  U of T Mississauga * 67 St. Clair 85 Final
Tue. 16 Durham 69 Seneca 78 Final
  Conestoga * 51 Sheridan 72 Final
Wed. 17 Georgian * 35 Centennial 70 Final
Thu. 18 Niagara * 42 Mohawk 87 Final
Fri. 19 Fanshawe 71 Redeemer 61 Final
  Lambton 26 Humber 125 Final
Sat. 20 Seneca 62 Centennial 53 Final
  George Brown 78 St. Lawrence (K) 75 Final
  Redeemer 65 Niagara 80 Final
  Sheridan   Sault   6:00 PM
  Algonquin   Loyalist   6:00 PM
Sun. 21 Algonquin   St. Lawrence (K)   12:00 PM
  St. Clair   U of T Mississauga   12:00 PM
  Sheridan   Sault   1:00 PM
Tue. 23 George Brown   Seneca   6:00 PM
Wed. 24 Conestoga   Niagara   6:00 PM
  Fanshawe   St. Clair   6:00 PM
  Loyalist   Durham   6:00 PM
Thu. 25 Sheridan   Humber   6:00 PM
Fri. 26 Loyalist   Centennial   6:00 PM
  Georgian   Algonquin   6:00 PM
  St. Lawrence (K)   Seneca   6:00 PM
Sat. 27 Sault   U of T Mississauga   2:00 PM
  Lambton   Sheridan   4:00 PM
  George Brown   Algonquin   4:00 PM
  Mohawk   Fanshawe   5:00 PM
  Redeemer   St. Clair   6:00 PM
Sun. 28 Sault   U of T Mississauga   12:00 PM
Tue. 30 Georgian   Centennial   6:00 PM
  Humber   Mohawk   6:00 PM
  Lambton   Conestoga   6:00 PM
Wed. 31 U of T Mississauga   Redeemer   6:00 PM
  Sheridan   Niagara   6:00 PM
  Durham   George Brown   7:00 PM
 
February
Fri. 2 Durham   St. Lawrence (K)   6:00 PM
  Seneca   Algonquin   6:00 PM
  U of T Mississauga   Fanshawe   6:00 PM
Sat. 3 Redeemer   Sheridan   4:00 PM
  St. Clair   Conestoga   5:00 PM
  Niagara   Humber   6:00 PM
  Centennial   Algonquin   6:00 PM
  Lambton   Sault   6:00 PM
Sun. 4 Lambton   Sault   1:00 PM
Tue. 6 Georgian   Durham   6:00 PM
Wed. 7 St. Clair   Fanshawe   6:00 PM
  Conestoga   Mohawk   6:00 PM
  Humber   U of T Mississauga   6:00 PM
  George Brown   Centennial   6:00 PM
Fri. 9 Loyalist   Georgian   6:00 PM
  Sault   Redeemer   6:00 PM
  St. Lawrence (K)   George Brown   6:00 PM
Sat. 10 Sault   Redeemer   12:00 PM
  St. Lawrence (K)   Seneca   12:00 PM
  Loyalist   Georgian   1:00 PM
  Niagara   Lambton   2:00 PM
  Sheridan   Mohawk   4:00 PM
  Humber   Fanshawe   6:00 PM
Sun. 11 Niagara   St. Clair   1:00 PM
Tue. 13 Fanshawe   Conestoga   6:00 PM
Wed. 14 Sheridan   U of T Mississauga   6:00 PM
  Georgian   George Brown   6:00 PM
Fri. 16 Conestoga   Redeemer   6:00 PM
  Sault   Niagara   6:00 PM
Sat. 17 Sault   Niagara   1:00 PM
  St. Lawrence (K)   Georgian   1:00 PM
  U of T Mississauga   Conestoga   1:00 PM
  Fanshawe   Lambton   2:00 PM
  Loyalist   George Brown   4:00 PM
  St. Clair   Humber   6:00 PM
  Algonquin   Durham   6:00 PM
  Mohawk   Redeemer   6:00 PM
Sun. 18 Seneca   Loyalist   1:00 PM
  St. Clair   Sheridan   1:00 PM
Tue. 20 Durham   Centennial   6:00 PM
Wed. 21 Humber   Redeemer   6:00 PM
  St. Lawrence (K)   Loyalist   6:00 PM
  Georgian   Seneca   6:00 PM
  Sheridan   Fanshawe   6:00 PM
  Mohawk   U of T Mississauga   6:00 PM
  Lambton   St. Clair   6:00 PM
* Conference