2018-19 OCAA WOMEN'S BASKETBALL SCHEDULE

Date Away Home Status Links
 
October
Thu. 18 Conestoga * 52 Lambton 62 Final
Fri. 19 Georgian * 38 Seneca 77 Final
  Durham * 77 St. Lawrence 83 Final
  Humber * 51 Fanshawe 79 Final
  Redeemer * 79 Niagara 83 Final - OT
Sat. 20 Mohawk * 51 U of T Mississauga 62 Final
  Loyalist * 46 George Brown 63 Final
  Casa Loma
  St. Clair * 68 Sheridan 83 Final
Wed. 24 Redeemer * 50 U of T Mississauga 60 Final - OT
  Durham * 79 Georgian 60 Final
  @ Georgian
  Niagara * 38 Conestoga 57 Final
  Lambton * 46 Fanshawe 66 Final
Thu. 25 Seneca * 66 Centennial 64 Final
Fri. 26 George Brown * 71 Algonquin 68 Final
Sat. 27 Fanshawe * 84 Conestoga 47 Final
  Redeemer * 61 St. Clair 77 Final
  George Brown * 72 Algonquin 74 Final
  Sault * 31 Sheridan 82 Final
  Loyalist * 55 Georgian 30 Final
  @ Georgian
Sun. 28 Sault * 38 Sheridan 80 Final
Tue. 30 Centennial * 62 Durham 88 Final
  Fanshawe * 77 Mohawk 42 Final
 
November
Thu. 1 Humber * 73 Niagara 28 Final
  Blue & White Game
Fri. 2 Centennial * 61 St. Lawrence 77 Final
  Durham * 75 Seneca 62 Final
  Newnham Campus
  Algonquin * 89 Loyalist 54 Final
  Sheridan * 80 Redeemer 66 Final
Sat. 3 Algonquin * 68 St. Lawrence 46 Final
  Lambton * 62 Humber 72 Final
  Conestoga * 48 St. Clair 80 Final
  Niagara * 49 Mohawk 65 Final
  U of T Mississauga * 88 Sault 39 Final
Sun. 4 U of T Mississauga * 67 Sault 60 Final
Tue. 6 Georgian * 46 George Brown 74 Final
  St. Clair * 78 Fanshawe 67 Final
  Loyalist * 59 Durham 68 Final
Wed. 7 Sheridan * 56 Humber 71 Final
Thu. 8 U of T Mississauga * 50 Niagara 62 Final
  Centennial * 53 Georgian 66 Final
Fri. 9 Durham * 65 Algonquin 74 Final - OT
  Conestoga * 74 Mohawk 38 Final
Sat. 10 St. Lawrence * 46 George Brown 98 Final
  St. James Campus
  Sheridan * 73 U of T Mississauga 52 Final
  Fanshawe * 82 Redeemer 40 Final
  Sault * 39 Lambton 69 Final
  Humber * 80 Mohawk 64 Final
Sun. 11 Sault * 55 Lambton 63 Final
Tue. 13 George Brown *   Seneca   6:00 PM
Wed. 14 Humber *   Conestoga   6:00 PM
Thu. 15 St. Lawrence *   Loyalist   6:00 PM
Fri. 16 Mohawk *   St. Clair   6:00 PM
  Redeemer *   Sault   6:00 PM
  Fanshawe *   Sheridan   6:00 PM
  Niagara *   Lambton   6:00 PM
  Georgian *   Seneca   6:00 PM
  Algonquin *   Durham   7:00 PM
Sat. 17 Redeemer *   Sault   1:00 PM
  Mohawk *   Lambton   1:00 PM
  Niagara *   St. Clair   1:00 PM
  George Brown *   Centennial   6:00 PM
Sun. 18 U of T Mississauga *   Conestoga   1:00 PM
Wed. 21 St. Clair *   Lambton   6:00 PM
  Humber *   U of T Mississauga   6:00 PM
Fri. 23 Centennial *   St. Lawrence   6:00 PM
  Seneca *   Loyalist   6:00 PM
  Georgian *   Algonquin   6:00 PM
Sat. 24 Centennial *   Loyalist   1:00 PM
  Seneca *   St. Lawrence   1:00 PM
  U of T Mississauga *   Fanshawe   1:00 PM
  Lambton *   Sheridan   4:00 PM
  Niagara *   Sault   6:00 PM
  Conestoga *   Redeemer   6:00 PM
Sun. 25 Niagara *   Sault   1:00 PM
Tue. 27 Mohawk *   Sheridan   6:00 PM
Wed. 28 Durham *   George Brown   6:00 PM
  Redeemer *   Humber   6:00 PM
Fri. 30 St. Lawrence *   Georgian   6:00 PM
  Algonquin *   Seneca   6:00 PM
  Fanshawe *   Niagara   6:00 PM
 
December
Sat. 1 Sheridan *   Conestoga   12:00 PM
  Algonquin *   Centennial   1:00 PM
  Lambton *   U of T Mississauga   1:00 PM
  Loyalist *   George Brown   3:00 PM
  St. Clair *   Humber   4:00 PM
Sun. 2 St. Clair *   U of T Mississauga   1:00 PM
Tue. 4 Loyalist *   Durham   6:00 PM
  Redeemer *   Mohawk   6:00 PM
  Georgian *   Centennial   7:00 PM
Wed. 5 Conestoga *   Fanshawe   6:00 PM
Thu. 6 Sheridan *   Niagara   6:00 PM
Fri. 7 Lambton *   Redeemer   6:00 PM
 
January
Fri. 11 Seneca *   Algonquin   6:00 PM
  Centennial *   George Brown   6:00 PM
  Georgian *   St. Lawrence   6:00 PM
  Niagara *   Redeemer   6:00 PM
Sat. 12 Georgian *   Loyalist   1:00 PM
  Mohawk *   Conestoga   1:00 PM
  Humber *   St. Clair   4:00 PM
  Sheridan *   Lambton   6:00 PM
Sun. 13 Humber *   Lambton   1:00 PM
  Fanshawe *   U of T Mississauga   1:00 PM
  Sheridan *   St. Clair   1:00 PM
Tue. 15 Loyalist *   Centennial   6:00 PM
  George Brown *   Durham   6:00 PM
Wed. 16 Lambton *   Conestoga   6:00 PM
  Redeemer *   Fanshawe   6:00 PM
  U of T Mississauga *   Humber   6:00 PM
Fri. 18 Durham *   Centennial   6:00 PM
  St. Lawrence *   Seneca   6:00 PM
  King Campus
  Sault *   Mohawk   6:00 PM
  Algonquin *   Loyalist   7:00 PM
Sat. 19 St. Lawrence *   Georgian   1:00 PM
  Sault *   Mohawk   1:00 PM
  Lambton *   Niagara   1:00 PM
  St. Clair *   Redeemer   3:00 PM
  Conestoga *   Sheridan   4:00 PM
Sun. 20 Fanshawe *   Humber   1:00 PM
  St. Clair *   Niagara   1:00 PM
Tue. 22 Loyalist *   Seneca   6:00 PM
Wed. 23 Lambton *   St. Clair   6:00 PM
Thu. 24 Mohawk *   Redeemer   6:00 PM
  Conestoga *   Humber   6:00 PM
Fri. 25 St. Lawrence *   Durham   6:00 PM
  Algonquin *   George Brown   6:00 PM
  Mohawk *   Niagara   6:00 PM
Sat. 26 St. Lawrence *   Centennial   1:00 PM
  Algonquin *   Georgian   1:00 PM
  Sault *   Fanshawe   5:00 PM
  FALCONS FEST
  U of T Mississauga *   St. Clair   6:00 PM
Sun. 27 Sault *   Fanshawe   1:00 PM
  U of T Mississauga *   Lambton   1:00 PM
Tue. 29 Durham *   Loyalist   6:00 PM
  Niagara *   Sheridan   6:00 PM
  Centennial *   Seneca   7:00 PM
Wed. 30 Conestoga *   U of T Mississauga   6:00 PM
Thu. 31 Mohawk *   Fanshawe   6:00 PM
 
February
Fri. 1 Georgian *   Durham   6:00 PM
  George Brown *   Loyalist   6:00 PM
  Seneca *   St. Lawrence   6:00 PM
  Redeemer *   Lambton   6:00 PM
Sat. 2 George Brown *   St. Lawrence   1:00 PM
  St. Clair *   Mohawk   4:00 PM
  Centennial *   Algonquin   4:00 PM
  U of T Mississauga *   Sheridan   4:00 PM
  Humber *   Sault   6:00 PM
Sun. 3 St. Clair *   Conestoga   12:00 PM
  Humber *   Sault   1:00 PM
Tue. 5 Seneca *   Durham   6:00 PM
  U of T Mississauga *   Mohawk   6:00 PM
  Redeemer *   Sheridan   6:00 PM
  Fanshawe *   Lambton   6:00 PM
Thu. 7 Niagara *   Humber   6:00 PM
Fri. 8 Seneca *   Georgian   6:00 PM
  St. Lawrence *   Algonquin   6:00 PM
  Sheridan *   Mohawk   6:00 PM
  Fanshawe *   St. Clair   6:00 PM
Sat. 9 Humber *   Redeemer   12:00 PM
  Niagara *   U of T Mississauga   1:00 PM
  Loyalist *   Algonquin   4:00 PM
  Sault *   Conestoga   6:00 PM
Sun. 10 Durham *   George Brown   1:00 PM
  Sault *   Conestoga   1:00 PM
Tue. 12 Centennial *   Seneca   6:00 PM
Wed. 13 Loyalist *   St. Lawrence   6:00 PM
  George Brown *   Georgian   6:00 PM
  Mohawk *   Humber   6:00 PM
  U of T Mississauga *   Redeemer   6:00 PM
  Sheridan *   Fanshawe   6:00 PM
  Conestoga *   Niagara   6:00 PM
Fri. 15 Humber *   Sheridan   6:00 PM
Sat. 16 Georgian *   Centennial   1:00 PM
  Redeemer *   Conestoga   1:00 PM
  Seneca *   George Brown   4:00 PM
  Casa Loma
  Niagara *   Fanshawe   6:00 PM
  St. Clair *   Sault   6:00 PM
  Lambton *   Mohawk   6:00 PM
Sun. 17 Algonquin *   Durham   1:00 PM
  St. Clair *   Sault   1:00 PM
# Exhibition
* Conference